Buradasınız: Home » Eğitim » OKULLARDA MEZUNİYET HEYECANI BAŞLADI!

OKULLARDA MEZUNİYET HEYECANI BAŞLADI!

OKULLARDA MEZUNİYET HEYECANI BAŞLADI!

2016-2017 Eğitim – Öğretim Yılı biterken öğrencileri bir yandan tatil heyecanı, bir yandan da mezuniyet coşkusu sardı. Maltepe’nin en eski okullarında biri olan Feyzullah Turgay Ciner Ortaokulu 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü okul bahçesinde düzenlediği mezuniyet şöleni ile bu heyecanı doyasıya yaşadı.

2016-2017 Eğitim – Öğretim Yılı biterken öğrencileri bir yandan tatil heyecanı, bir yandan da mezuniyet coşkusu sardı.

Maltepe’nin en eski okullarında biri olan Feyzullah Turgay Ciner Ortaokulu 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü okul bahçesinde düzenlediği mezuniyet şöleni ile bu heyecanı doyasıya yaşadı.

1911 yılında Maltepe’de açılan 2.ci okul olarak eğitim hayatına başlayan okul, geçen yıllara meydan okuyarak uzun yıllar ilköğretim okulu olarak devam etti. 2012 yılında ortaokul statüsünde eğitim vermeye devam eden okul bu yıl 2. Ortaokul mezunlarını verdi. Teog sınavında geçtiğimiz yıl gösterdiği başarıyı bu yıl daha da yukarı çeken Feyzullah Turgay Ciner Ortaokulu öğrencileri sınav sonuçlarını heyecanla beklerken mezuniyet coşkusunu da doya doya yaşadılar.

Okul bahçesinde, Maltepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan ESMENin de katılımıyla düzenlen tören; saygı duruşu, İstiklal Marşı ve konuşmaların ardından diploma töreni, Flama ve Bayrak devir teslim töreni, mezuniyet pastasının kesilmesi ve kep atma töreni ile son buldu.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan ESMEN açılışta yaptığı konuşmada; ‘’eğitimde başarının yanı sıra, okullarımızdan mezun olan her öğrencinin evvela kendisine ve ailesine faydalı, en önemlisi de vatan ve millet sevgisi ile dolu, sorumlu ve ışık saçan bireyler olarak yetişmeleridir, milletimizin ihtiyaç duyduğu da bu sorumluluk duygusudur’’ dedi.

Okul Müdürü Hüseyin CEYLAN da yaptığı konuşmada; amaçlarının her zaman ellerinden gelenin fazlasını yapmak olduğunu, okul yönetimi, öğretmenler ve veliler ile bir aile çatısı altında başarılı bir dönem daha geçirdiklerini, gelecek dönemlerde de Feyzullah Turgay Ciner Ortaokulu’nu Maltepe’nin ve İstanbul’un en başarılı okulları arasına sokmak için yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

          

Yazar Hakkında

Number of Entries : 1107

Yorum Yapın

© 2014 Bilinçli Tüketim Dergisi

Scroll to top